Hírek
2026. Április 20. 07:32, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
"Brüsszeli közvetítéssel jelzést kaptunk Ukrajnától, hogy készek akár már hétfőn helyreállítani az olajszállítást a Barátság kőolajvezetéken, ha Magyarország ezt követően feloldja a 90 milliárd eurós uniós hitelkeret blokkolását" - írta a miniszterelnök.
Magyarország álláspontja nem változott: ha van olaj, van pénz. Amint helyreáll az olajszállítás, nem akadályozzuk tovább a hitelkeret elfogadását. A hitel folyósítása Magyarország számára nem jelent pénzügyi terhet és felelősséget - fűzte hozzá Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat
Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.
2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld
Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás
Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás
