Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2011. Augusztus 03. 14:43, szerda | Belföld
Forrás: STOP

1014 lóerő, 370 km/óra négy keréken

1014 lóerő, 370 km/óra négy keréken

A tengerentúlon dolgozó Hennessey Performance tuningcég megmutatta, hogyan kell erősebb gépet alkotni a Bugatti Veyronnál.

Az erősebb ez esetben nem egyenlő a gyorsabbal, az 1014 lóerősre és 1286 Nm forgatónyomatékúra hizlalt Cadillac CTS-V Coupé ugyanis minden erejét a hátsó tengelyen keresztül küldi aszfaltra, ami miatt nulla-százas sprintje csupán 3,5 másodperc a Veyron 2,5 másodpercével szemben, hiába beszélünk plusz 13 lóerőről.

Az amerikai tuner két turbót pakolt az alapban is félezer lóerős V8-as szívre, majd új hengerfejekkel és főtengellyel, továbbfejlesztett befecskendezőkkel és a motorvezérlő elektronika teljes átírásával érték el az 1014 lóerős teljesítményt. A 370 km/órás végsebességre képes kupéból a Hennessey mindössze 12 darabot kíván legyártani, azt azonban egyelőre nem tudjuk, hogy mennyiért adják majd a példányokat.

STOP

Címkék: autó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.