Városlista
2023. október 2, hétfő - Petra

Hírek

2011. Augusztus 06. 07:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

145. születésnapjára készül az Állatkert

145. születésnapjára készül az Állatkert

Hétfőn, kedden és szerdán 145 cm alatti testmagassággal díjmentes lesz a belépés.

Kedden, augusztus 9-én lesz 145 éves a Fővárosi Állat- és Növénykert. Az évforduló alkalmából hétfőn, kedden és szerdán is születésnapi programokkal várják a látogatókat, mi több, díjmentesen léphetnek be a 145 cm alatti testmagasságú látogatók.

145. születésnapjára készül a Fővárosi Állat- és Növénykert. A világ egyik legrégebbi állatkertjének számító intézmény ugyanis 1866. augusztus 9-én délben nyitotta meg kapuit. A keddi évforduló mellett azonban 8-án és 10-én, azaz hétfőtől szerdáig három napon át lesznek a születésnaphoz kapcsolódó programok a városligeti intézményben. Mi több, a 145 centiméternél alacsonyabb látogatók ezen a három napon díjmentesen kereshetik majd fel az Állatkertet.
A kertben látható csaknem ezer állat- és kétezer növényfaj, valamint az egyedülálló építészeti örökség mellett a három nap során a régi idők Városligetének hangulatát idéző látványosságokkal, tűzzsonglőrökkel, gólyalábasokkal és artistákkal találkozhat a közönség, az „Ünnepeljünk ezeren” elnevezésű programsorozat keretében pedig minden egész és félórában állatbemutatókkal, látványetetésekkel, testközelből megismerhető állatokkal várják a látogatókat. Augusztus 9-én emellett korhű jelmezesek, sőt még egy szakállas hölgy is hozzájárul majd a megnyitás korának felidézéséhez.

A kert érdekességeiben, kulisszatitkaiban és történetében elmélyülni kívánók számára tematikus csoportvezetéseket is szerveznek mindhárom napon. A keddi születésnapon Ráday Mihály, az ismert városvédő, valamint Lampert Rózsa, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal vezető felügyelője kalauzolja majd az érdeklődőket, prof. dr. Persányi Miklós, az Állatkert főigazgatója pedig a Nagyszikla belsejében készülő Varázshegyet mutatja be egy séta keretében. Hétfőn és szerdán pedig az Állatkert szóvivője, Hanga Zoltán segít az állatkerti titkok és legendák megismerésében. A vezetéseken való részvételhez előzetes regisztráció szükséges, jelentkezni az Állatkert honlapján lehet.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: állatkert

Ezek érdekelhetnek még

2023. Október 02. 14:34, hétfő | Belföld

A 7. legjobb foglalkoztatási adat a magyar az unióban

Így fest jelenleg a unkanélküliség az EU-tagállamokban.

2023. Október 02. 12:51, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: adottak az alapok a komoly gazdasági növekedéshez 2024-ben

Az autóipar teljesítményének gyors bővülése kellő alapot biztosít ahhoz, hogy Magyarország az idei év második felében és jövőre európai összevetésben is komoly gazdasági növekedést tudjon felmutatni

2023. Október 02. 10:32, hétfő | Belföld

Illegális bevándorlás - Több mint kétezer határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Péntektől vasárnapig 2051 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.