Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2012. Április 04. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

200 ezret engednek a tóba

200 ezret engednek a tóba

Az idei halasítások első lépéseként 200 ezer előnevelt csukát engedett a Tisza-tóba a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.

Szabó István, a cég szóvivője kedden elmondta: a kisujjnyi méretű, várhatóan 3-4 év múlva horogéretté fejlődő halakat Poroszlón, a Kis-Tiszán és Abádszalók térségében helyezték ki. A beszerzésre kiírt pályázat nyertesétől, az Aranyponty Zrt.-től vásárolt szállítmány értéke nettó 2,4 millió forint – tette hozzá.

Az akcióval a tározó hasznosítója a halasítási üzemtervében 2012-re előírt csukaivadék-telepítési kötelezettségét teljesítette – fogalmazott Szabó István jelezve, hogy a ragadozóhal-állomány gyarapításaként körülbelül 5 hét múlva 100 ezer darab előnevelt süllő, majd június folyamán ugyanennyi előnevelt harcsa is érkezik a tóba, összesen további nettó 2,6 millió forint értékben.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.