Hírek
2018. Július 31. 09:47, kedd |
Belföld
Forrás: mti
22 kölyökkutya pusztult el egy olasz csempész miatt
Állatkínzás miatt emeltek vádat Zalában egy olasz férfi ellen, aki 22 kölyökkutyát próbált Magyarországról kivinni egy személyautó csomagterébe zsúfolva, az ebek később elpusztultak
- tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség helyettes szóvivője kedden az MTI-t.
Jánky Judit közlése szerint az olasz férfinak hivatalos munkahelye nem volt, szabadidejében állattenyésztéssel foglalkozott. Tavaly novemberben döntött úgy, hogy Magyarországról illegálisan Olaszországba szállított kölyökkutyák értékesítéséből szerez jövedelmet. Egy ismerőse baráti alapon vállalta, hogy Opel Corsájával segít a kölyökkutyák Magyarországról Olaszországba történő szállításában.
A férfi Budapesten, Monoron és Kecskeméten összesen 22 uszkár kölyökkutyát vásárolt. Az ebek közül hat mindössze négyhetes lehetett, őket az anyaállattól jogszabálysértő módon, idő előtt választották el, de a vádlott nem gondoskodott a szállításhoz szükséges állategészségügyi dokumentumokról, a szükséges egyedi azonosító jelzés elhelyezéséről, valamint oltásokról sem.
A kölyökkutyákat barátja járművének utasterében és csomagtartójában, dobozokban helyezte el, de mielőtt Magyarországról Szlovéniába értek volna, az M70-es autóúton ellenőrzésre állították meg az autót.
Az állatcsempész az Olaszországig tartó, legalább 11 órás úton a kiskutyák etetéséről, itatásáról, mozgatásáról, a járműben a levegőcseréről nem gondoskodott, az összezsúfolt ebeknek nem volt elég férőhelyük, számukra az utazás stresszel és gyötrelemmel járt.
A férfi lebukása után a kölyökkutyákat a nagykanizsai állatmenhelyre vitték, de - a szállítás körülményeire és az emiatt szerzett parvovírus-fertőzésre visszavezethetően - elkülönítésük és orvosi kezelésük ellenére egy hónapon belül mind a 22 elpusztult.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt emelt vádat az olasz férfi ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
