Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2018. Március 09. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti

87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

87-re nőtt az influenza miatt a halálos áldozatok száma Romániában

Romániában 87-re nőtt az influenza halálos áldozatainak száma - közölték csütörtökön a román hatóságok.

A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint tovább nőtt a múlt héthez képest a légúti megbetegedéssel orvoshoz forduló betegek száma, és jelentősen meghaladja a tavalyi év azonos időszakában jegyzett megbetegedéseket.

Súlyos légúti megbetegedés miatt több mint 141 ezer ember fordult orvoshoz, ami 67 százalékkal haladja meg a tavalyi megbetegedések számát és 4,5 százalékos növekedést jelent a múlt héthez képest.

Az influenzával diagnosztizált személyek száma elérte az 1529-et, ami csökkenést jelent az előző heti 1727 esethez képest, de jelentős növekedést jelent a tavalyi azonos időszakban jegyzett 78-hoz mérten.

Az influenza 87. halálos áldozata egy 87 éves Kolozs megyei asszony volt, aki más betegségekben is szenvedett és nem volt beoltva.

A román tisztiorvosi szolgálat közlése szerint eddig több mint 988 800 embert oltottak be az influenza ellen Romániában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.

2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld

A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás

Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték

2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld

Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert

Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.