Hírek
2013. Január 27. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A befektetők tartanak az elnökváltást követő MNB-politikától

Maradhat a kamatcsökkentési ciklus – ezt mondta a Gazdasági Rádióban az Equilor lakossági üzletágvezetője, Szántó András. A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa jövő kedden tartja következő kamatdöntő ülését, az elemzői várakozások viszonylag megosztottak azzal kapcsolatban, hogy a forint elmúlt hetekben látott gyengülése után mekkora az esélye egy újabb kamatcsökkentésnek.
A hazai deviza gyengülését főként az váltotta ki, hogy a befektetők tartanak a márciusi elnökválasztást követő jegybanki politikától.
Közben a CIB Elemzés várakozása szerint a Monetáris Tanács januári döntésével szünetet tarthat a kamatcsökkentési sorozatban. Nagyobb valószínűséget tulajdonítanak egy változatlan (5,75 százalékos) alapkamat kimenetelnek, ugyanakkor a kamatcsökkentési sorozat folytatását (amire a piaci konszenzus utal) sem tartanák meglepőnek. A kamattartás mellett szólhat, hogy az utóbbi hónapok döntéseiben elsőbbséget kapott pénzpiaci folyamatok javulása az utóbbi egy hónapban megállt, gondolva a forint gyengülésére és mind a historikus, mind az implicit árfolyam-volatilitás megugrására. Az FRA jegyzések csökkenése (azaz további kamatcsökkenési várakozások beárazódása) is megállt a decemberi kamatcsökkentés óta. Az inflációs kilátásokat javító rezsicsökkentési terv már a decemberi kamatdöntés idején is ismert volt, és azt az új MNB-előrejelzés is figyelembe vette. Azonban egy januári kamattartás esetén is úgy gondolják, hogy a következő hónapok még hozhatnak további kamatcsökkentést, de egyre inkább a piaci környezet függvényében és a tavalyihoz képest lassuló ütemben (szünetekkel).A kamattartás mellett szólhat, hogy az utóbbi hónapok döntéseiben elsőbbséget kapott pénzpiaci folyamatok javulása az utóbbi egy hónapban megállt, egyebek mellett a forint a korábban jellemző sávjából kitörve a 290-es, majd e hét végén a 295-ös EUR/HUF-szint fölé gyengült. Ezzel párhuzamosan mind a historikus, mind az implicit árfolyam-volatilitás megugrott. Az FRA jegyzések csökkenése (további kamatcsökkenési várakozások beárazódása) is megállt a decemberi kamatcsökkentés óta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt