Hírek
2019. Május 17. 18:03, péntek |
Külföld
Forrás: mti
A Brexit ötlete alapvetően elhibázott a holland miniszterelnök szerint

A brit uniós tagság megszűnésének (Brexit) ötlete alapvetően elhibázott, félrevezető, óriási káoszt és nyomorúságot okoz a szigetország számára - jelentette ki Mark Rutte holland miniszterelnök Hágában pénteken.
Rutte újságíróknak adott nyilatkozatában úgy vélekedett: tényszerű, hogy a Brexit egész koncepciója téves.
A holland miniszterelnök korábban többször kijelentette, hogy "nagyon ellenzi" Nagy-Britannia kiválását az Európai Unióból.
A Hollandia uniós tagságának megszűnését szorgalmazók törekvéseivel kapcsolatban aláhúzta: ha az országban még mindig vannak olyanok, akik úgy gondolják, hogy az úgynevezett Nexit jó ötlet lenne, vizsgálják csak meg azokat a "hatalmas károkat", amelyet Brexit okoz az Egyesült Királyságnak.
Nagy-Britanniában 2016 júniusában tartottak népszavazást arról, hogy az ország továbbra is az Európai Unió tagja maradjon-e. A referendumon a brit választók 52 százaléka szavazott a kilépésre, 48 százaléka pedig a bennmaradásra. Ezt követően David Cameron brit konzervatív párti kormányfő lemondott posztjáról. Cameront Theresa May jelenlegi kormányfő követte a miniszterelnöki székben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat