Városlista
2026. március 27, péntek - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2024. Február 15. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

A kormány szerint neki a magyar munkaerő az első

A kormány szerint neki a magyar munkaerő az első

NGM: a magyar munkaerő az első, a kormány minden magyar munkavállaló állását megvédi.

A kormány megvédi a családokat és a munkahelyeket, ezért a jogszabályok értelmében külföldi munkaerő alkalmazására kizárólag akkor kerülhet sor, ha magyar munkaerővel már nem tölthetők be az üres álláshelyek - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerdán az MTI-vel.

A sajtóban megjelent hírekre reagálva az NGM a Nógrád Vármegyei Kormányhivatallal közösen azonnali foglalkoztatásfelügyeleti vizsgálatot indított a Bumchun Precision Hungary Kft.-nél januárban. Az első helyszíni ellenőrzés alapján megállapítható, hogy kisebb munkaügyi jogsértések, szabálytalanságok előfordultak a vállalkozásnál és a munkaerő-kölcsönzők által foglalkoztatott külsős alkalmazottaik foglalkoztatásánál. Magyar munkaerő külföldiekkel történő kiváltása a jelenlegi jogszabályok szerint nem nyert egyértelműen bizonyítást - írták.

A közlemény szerint a tárca korábban nyomatékosan felhívta közel 30 munkaerő-kölcsönző cég figyelmét is arra, hogy csak és kizárólag akkor érkezhetnek külföldi munkavállalók, ha magyar munkaerő már nem áll rendelkezésre. A munkaerő kölcsönzésével foglalkozó cégeknek ekként kell alakítaniuk tevékenységüket a hétköznapokban, hozzájárulva a magyar munkaerő előtérbe helyezéséhez.

Hozzátették, hogy a magyar munkaerő az első, ezért az Országgyűlés minden eddiginél szigorúbb idegenrendészeti törvényt fogadott el. Magyarországon csak a magyar állam által meghatározott célból, jogcímen, és feltételek teljesülése, valamint az állam ilyen döntése esetén lehet átmenetileg tartózkodni és munkát vállalni. A kidolgozás és elfogadás alatt álló új idegenrendészeti törvény végrehajtásához kapcsolódó jogszabályok ugyanakkor a hasonló helyzeteket a jövőben szigorúan büntetni fogják. A lehető legszigorúbb szabályozásra van szükség ahhoz, hogy a magyar munkaerő lecserélésének lehetősége még csak fel se merülhessen.

A tények teljes körű feltárásához szükséges vizsgálatok a következő hetekben tovább folytatódnak a salgótarjáni cégnél, amennyiben pedig máshol hasonló esetek merülnének fel, azok is azonnali vizsgálatot vonnak maguk után - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 27. 11:00, péntek | Belföld

Változékony idő várható az utolsó márciusi hétvégén

2026. Március 27. 09:00, péntek | Belföld

Másodfokú riasztást adtak ki viharos széllökések veszélye miatt egyes dunántúli járásokra

Viharos széllökések veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány nyugat-dunántúli járásra a HungaroMet Nonprofit Zrt. csütörtök késő délután.

2026. Március 27. 07:26, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét

Nem fogadjuk el, hogy ukrán manipulációkkal akarják befolyásolni a magyar választás eredményét - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön Törökszentmiklóson, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.