Hírek
2019. November 18. 07:23, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A kormány tagjait interpellálják a képviselők
Hatnapos ülést tart hétfőtől az Országgyűlés.
Az ülés 13 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a Jobbik új képviselője, Dudás Róbert teheti le esküjét, aki az Eger polgármesterének választott Mirkóczki Ádám helyét veszi át az ellenzéki párt padsoraiban.
A parlament ezt követően szavaz arról, hogy november végén távozhat az Országos Bírósági Hivatal éléről a közelmúltban alkotmánybíróvá választott Handó Tünde.
Az interpellációkra ezúttal is két óra áll rendelkezésre, az azonnali kérdések pedig hatvan percben hangozhatnak el.
A Ház kedden szavazásokkal folytatja munkáját; a hatnapos ülés jövő hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
