Hírek
2012. Március 02. 14:07, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kortól függ, hogy milyen jól alszunk
Amerikai kutatók rámutattak, hogy az a közhiedelem, miszerint az idősek rosszul alszanak mégsem igaz, sőt az életkorral javul az alvás minősége - írja a BBC.
A telefonos kutatás keretében 150 ezer személyt kérdeztek meg a kutatók, s az eredmények azt mutatták, hogy negyvenes éveink elmúltával, majd a kor előrehaladtával jobban alszunk.
Alvásuk minőségét a nyolcvanas éveiben járók értékelték a legjobbnak, ezzel megdőlni látszik az a közhiedelem, miszerint az idősek rosszul alszanak. A felmérésben részt vetteket nemcsak alvási szokásukról, hanem faji származásukról, jövedelmükről, tanulmányai múltjukról, hangulatukról és általános egészségügyi állapotukról kérdezték.
A kutatók rámutattak, hogy az alvás minőségét a depresszió és az egészségügyi állapot befolyásolja, ez azonban nem hozható összefüggésbe az életkor előrehaladtával.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
