Hírek
2020. November 18. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay
A rendőröket is veszélybe sodorta az ittas sofőr

Figyelmen kívül hagyta a kijárási korlátozást egy ittas sofőr, és rendőröket is veszélybe sodort november 7-én hajnalban.
Közúti veszélyeztetés, ittas állapotban elkövetett járművezetés és hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt három év börtönre ítélték és öt évre eltiltották a járművezetéstől - tájékoztatta a Mezőkövesdi Járásbíróság kedden az MTI-t.
A férfi ittasan, érvényes jogosítvány nélkül, a kijárási korlátozást figyelmen kívül hagyva közlekedett autójával Mezőkövesden.
A rendőrök megkülönböztető fényjelzéssel nem tudták megállítani, ezért követték, majd a baloldali forgalmi sávban a kocsija mellé hajtottak. A sofőr ekkor sem állt meg, hanem nagy sebességgel balra, a rendőrök felé kormányozta gépkocsiját. A rendőrök az ütközését csak hirtelen fékezéssel tudták elkerülni, és autójukkal az útpadkára hajtottak. A vádlottat végül egy közeli településen fogták el.
Az ítélet nem jogerős, mert az ügyész súlyosbításért, a vádlott enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól