Hírek
2016. Augusztus 26. 16:47, péntek |
Külföld
Forrás: mti.hu
A terrorizmus elleni közös harcról egyeztetett Erdogan és Putyin
A terrorizmus elleni közös harc fontosságáról egyeztetett telefonon Recep Tayyip Erdogan török és Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken - jelentette az Anadolu török állami hírügynökség.
A beszélgetés során Erdogan tájékoztatta Putyint a szerdán megkezdett szíriai török beavatkozás részleteiről. A két fél megállapodott, hogy szeptember elején további tanácskozást folytatnak Kínában a G20-csúcstalálkozó keretében. Az államfők egyetértettek abban is, hogy fel kell gyorsítani az északnyugat-szíriai Aleppó város segélyezését.
Erdogan és Putyin a két ország politikai, a kereskedelmi és a gazdasági kapcsolatainak fejlesztéséről is egyeztetett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.
