Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2011. Október 10. 14:25, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A túrázók hétvégéje lesz október 15-16-án

A túrázók hétvégéje lesz október 15-16-án

Elsősorban a túrázóknak és a sétálni vágyóknak kíván örömet szerezni a gyalogló világnap (World Walking Day) rendezvénysorozat, amelyet október 15-16-án rendeznek meg ország- és világszerte.

Magyarországon közel 100 szervezet nevezett eddig az eseményre, a többi között a Somogy Megyei Szabadidősport Szövetség, a Nagykállói Szabadidősport és Természetbarát Egyesület, a Szombathelyi Civil Kerekasztal, a Csákvári Torna Klub, a Rácalmási Városvédő és Szépítő Egyesület és a Veszprém Megyei Szabadidősport Szövetség. A részleteket az érdeklődők a www.masport.hu oldalon olvashatják el.

A rendezvénysorozat közvetlen célja a gyaloglás megszerettetése, a lehető legtöbb ember mozgósítása a rendszeres testmozgás érdekében. A közvetett cél pedig az, hogy minél több településen szervezzék meg a gyaloglónapot, ezáltal növelve a rendszeres gyaloglásnak hódolók táborát - közölte a Magyar Szabadidősport Szövetség az MTI-vel.

A helyszínek többségén nemcsak gyalogos túrákon, hanem érdekes és hasznos kiegészítő programokon is részt vehetnek az érdeklődők. A programokat a nordicwalking-oktatás, városismereti séta, hagyományos akadályverseny és madármegfigyelés mellett gyógynövényekkel való ismerkedés, sportversenyek, tombolasorsolás, az egészséges életmódot népszerűsítő bemutatók és fittségi mérések színesítik.

A rendezvények a Magyar Olimpiai Bizottságnak és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkárságának a támogatásával valósulnak meg. A nemzetközi mozgalmat a Rio de Janeiró-i Föld-konferenciához kapcsolódva indították útjára a szervezők 1992. június 7-én. Magyarország 1999-ben lépett a rendező országok sorába. (pr)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld

Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború