Hírek
2020. November 17. 07:49, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Adóváltoztatásokról szavaz a parlament
Az Országgyűlés kedden több mint tíz előterjesztésről szavaz, köztük a kormány legfrissebb adóváltoztatási javaslatairól.
A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit szavazások követnek.
A képviselők ekkor az adózást érintő módosítások mellett elfogadhatják a tavalyi költségvetés zárszámadását és új törvényt hozhatnak a családi gazdaságokról.
A határozathozatalok után a kormány vagyongazdálkodást érintő törvénymódosító javaslatáról tarthatnak általános vitát, majd további nyolc előterjesztésről is tárgyalhatnak.
A Ház szerdán az alaptörvény kilencedik módosításáról, valamint a választási törvény módosításról folytat általános vitát, míg csütörtökön és pénteken további tizenkilenc előterjesztést tárgyalnak a képviselők.
Az ülés november 23-án, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések hangozhatnak el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot
A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.
2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld
Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten
Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.
2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld
Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán
Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.
2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Belföld
NVI: a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be
Lejárt az egyéni választókerületi jelöltállítás, továbbá az országos listaállítás határideje is, a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel szombat este.
