Hírek
2018. Február 09. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Agyonverték ismerősüket - fegyházbüntetésre ítéltek két ózdi férfit

Első fokon tíz és tizenegy év fegyházra ítéltek két férfit, aki Ózdon agyonvert egy embert.
A Miskolci Törvényszék emberölés miatt szabadságvesztésre ítélt két férfit, mert olyan súlyosan bántalmazták ismerősüket, hogy a helyszínen meghalt - tájékoztatta a bíróság csütörtökön az MTI-t.
A közlemény szerint a sértett és az egyik vádlott 2015 őszén együtt szórakozott, majd az utcán összetalálkozott az elsőrendű vádlottal. Ott összeszólalkoztak, és a két vádlott a férfit megütötte, rúgta, taposta.
A bíróság a büntetett előéletű vádlottakat emberölés miatt tíz és tizenegy év fegyházbüntetésre ítélte.
Az ítélet nem jogerős, mert a vádlottak és védőik fellebbeztek.
A rendőrség a 2015. október 23-án történt esetről akkor azt közölte, hogy egy 35 éves és egy 42 éves nagyszentjánosi férfi bántalmazta a 43 éves sértettet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 10. 10:29, hétfő | Belföld
Mától folyamatosan érkeznek a gépjárműadós határozatok
A befizetési határidő április 15. A több, mint 3,3 millió érintett közül elsőként azok kapják meg a határozatot, akik letöltötték a NAV-Mobilt.
2025. Március 10. 07:39, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie!
Ukrajna uniós tagsága összedönti az európai gazdaságot, ezért ennek nem szabad megtörténnie - véli a miniszterelnök.
2025. Március 10. 07:36, hétfő | Belföld
Több hullámban eső érkezik a héten
Változékony idő várható a jövő héten és több hullámban kell esőre készülni, a szél pedig gyakran lesz élénk, olykor erős, viharos. A hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul
2025. Március 09. 11:08, vasárnap | Belföld
Varga Mihály: a jegybank legfőbb célja az árstabilitás fenntartása
A jelenlegi gazdasági körülmények között a jegybanknak az árstabilitás elérésére és fenntartására kell koncentrálnia