Hírek
2011. November 13. 15:12, vasárnap |
Belföld
Forrás: Orientpress.hu
Anyanyelvünket ünnepeljük
Az Országgyűlés november 13-át - a magyar nyelvet az államigazgatásban és a közoktatásban hivatalossá tevő 1844. évi II. törvénycikk elfogadásának napját – a magyar nyelv napjává nyilvánította.
Az új ünnepnap alkalmából a fővárosban és vidéken is szerveznek programokat.
A határozati javaslat egy civil szervezet, az Anyanyelvápolók Szövetsége kezdeményezésére született meg, hozzá kapcsolódott A Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága – Anyanyelvi Konferencia, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Illyés Gyula Archívuma.
A tudományos élet szereplői az egyházakat és a civil szervezeteket bevonva vizsgálják meg a magyar nyelv használatának helyzetét, ennek alapján készül egy terv a magyar nyelv értékeinek védelméről, korszerű továbbfejlesztéséről és népszerűsítéséről. E nappal lehetőség nyílik arra, hogy évente egyszer a közfigyelem hivatalosan is ráirányuljon a szellemi-kulturális örökségünk és nemzeti identitásunk alapját jelentő magyar nyelvre - írja a Magyar Kurír.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: felszólítjuk a miniszterelnököt, azonnal hozza nyilvánosságra a von der Leyen-Magyar Péter paktum részleteit
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: az uniós források hazahozatalának ára \"az orbáni korrupció\" megszüntetése volt
Egyetlen ára volt a 6000 milliárd forintos uniós források hazahozatalának: az orbáni korrupció folytatásának teljes megszüntetése - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este.
