Hírek
2013. Június 08. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Árvíz - A védelmi bizottság cáfolja, hogy átszakadt volna a gát Vácon
Hamisak azok információk, amelyek szerint gátszakadás történt volna a Duna védvonalán Vácnál - közölte a váci járási védelmi bizottság elnöke szombat kora délután az MTI-vel.
Az egyik váci hírportáltól származó, több sajtóorgánum által is átvett információról Paksi Ilona közölte: a "félreérthető címválasztású" hír tartalma nem felel meg a valóságnak, ugyanakkor pánikkeltésre alkalmas.
A védelmi bizottsági elnök hangsúlyozta: a jelenlegi veszélyhelyzetben kiemelt figyelmet kell fordítani a pánik megelőzésére, az érintett lakosság megnyugtatására.
Az MTI-nek Spitz Alexandra, a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője megerősítette: a Duna váci védvonalán a gát nem szakadt át, nem is sérült meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
