Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2015. November 19. 07:54, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Autóklub: nem várható el a dugódíj a budapesti körgyűrű megépítéséig

Autóklub: nem várható el a dugódíj a budapesti körgyűrű megépítéséig

A Magyar Autóklub (MAK) szerint nem várható el, hogy dugódíjat fizessenek a főváros vonzáskörzetében élők és a kényszerű átutazók mindaddig,

amíg nem állnak rendelkezésre a teljes budapesti körgyűrű és az annak mentén tervezett P+R-parkolók, valamint az elővárosi vasútvonalak.

Kovács Kázmér, az Autóklub jogi és érdekvédelmi bizottságának elnöke közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a testület szerdai ülésén kialakított álláspontja szerint ha a dugódíjat mégis bevezetik 2016-ban, akkor területi kiterjedésénél és a összegének meghatározásánál figyelembe kell venni, hogy a körgyűrű és a tervezett 20 ezer P+R-parkoló még hiányzik.

A Magyar Autóklub elfogadhatatlannak tartja, hogy semmilyen biztosíték nincs arra, hogy a beszedni tervezett összeget a tömegközlekedés fejlesztésére kívánják fordítani.

Címkék: budapest, dugó, dugódíj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.