Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2011. Augusztus 18. 07:37, csütörtök | Kék hírek
Forrás: HírTV

Az égő házból mentették ki az idős házaspárt a hősies határrendészek

Az égő házból mentették ki az idős házaspárt a hősies határrendészek

Három rendőr mentette meg egy idős házaspár életét Biharkeresztesen. A rendőrök az égő házból hozták ki a két embert, akik a tüzet észre sem vették.

Még a múlt héten pénteken történt az eset a kisváros Nagy Sándor utcájában. A három határrendész füstöt és lángokat látott a vasútállomással szemközti lakóházban. Azonnal riasztották a tűzoltókat, de - hogy megmentsék az odabent lévőket - be is hatoltak a füsttel telt épületbe. Egy idős házaspárt találtak odabent, akik nem is vették észre, hogy ég a fejük felett a ház. Miközben kihozták a két embert, a rendőrök szakszerűen áramtalanították az épületet, s a vezetékes gázt is elzárták. A melléképületből kihoztak egy gázpalackot, majd vödrökkel megkezdték a tűz oltását. A tűz végül a teljes tetőszerkezeten elterjedt, ezért a rendőrök is elhagyták a házat, s az időközben megérkező tűzoltók fejezték be az oltást. A három rendőr gyors intézkedésének köszönhetően senki nem sérült meg a tűzeset során. (lm)

HavariaPress

Címkék: tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:52, szerda | Kék hírek

ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen

2025. December 19. 07:31, péntek | Kék hírek

Ügyészség: nyolcra emelkedett a Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség további bűncselekményeket rótt a volt igazgató terhére, és egy újabb őrizetbe vett gyanúsított letartóztatását indítványozta - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön az