Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2020. Március 04. 17:03, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az újító fesztiválokat díjazták

Az újító fesztiválokat díjazták

Az újító, innovatív fesztiválok közül díjaztak ötöt a Magyar Fesztivál Szövetség (MFSZ) minapi közgyűlésén - mondta Márta István, a szervezet elnöke az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

A Magyar Fesztivál Szövetség Beke Pál-nívódíját a Hetedhét Hatvan Népmesefesztivál, a Héttorony Fesztivál, az Ördögkatlan Fesztivál, a Szekszárdi Szüreti Napok és a Tartóshullám/Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét szervezői vehették át.

"A díj minősítési rendszerünkhöz kapcsolódik, egyfajta szakmai megmérettetés, amelyet tavaly tizenheten kértek, és közülük az elnökség választott ki ötöt. Ezek a fesztiválok olyan újdonságokkal jelentkeztek, amiket érdemes volt honorálni. Ilyen innováció lehet például a környezettudatosság, az épített és szellemi környezetre jobban odafigyelés" - fejtette ki Márta István.

Mint elhangzott, a szövetség 2002-ben tizenhét fesztivállal alakult, azóta jelentősen nőtt az ilyen rendezvények száma, miközben az MFSZ a közepes és nagy minőségi fesztiválok szakmai szervezete. Az elnök örömtelinek nevezte, hogy az elmúlt két évben egyre több határon túli magyar fesztivál csatlakozott a szövetséghez, főleg Erdélyből, mások mellett kolozsvári, csíkszeredai, temesvári, nagyváradi rendezvény. Az év fesztiválszervezője is erdélyi lett, Gergely Balázs, a Kolozsvári Magyar Napok főszervezője.

Márta István kitért arra, hogy Magyarországon mintegy 4500 magát fesztiválnak nevező rendezvény van, közülük 238 szakmai szervezetét képviseli a Magyar Fesztivál Szövetség. Vannak közöttük művészeti, közösségi, népművészeti és hagyományőrző, gasztrokulturális, valamint ifjúsági fesztiválok is. A fesztiválszezont idén is a Tartóshullám/Mediawave nyitja április végén.

"A tervek szerint a fesztiválszövetség meghirdet egy kampányt őshonos fák, gyümölcsfák ültetésére a részbeni karbonmentesítés jegyében, és reméljük, az akcióban fesztiváljaink nagy része részt fog venni" - jegyezte meg Márta István.

Címkék: díj, elismerés, fesztivál

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.