Hírek
2018. Május 14. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: police.hu
Azt hitte ellopták a mobilját, súlyos sérülés lett belőle

Azt hitte ellopták a mobiltelefonját, verekedés lett belőle, végül súlyos sérüléseket szenvedett egy férfi Pécsen. Vádat emelnek az ügyben.
Csoportosan elkövetett garázdaság bűntett és testi sértés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a rendőrség két helyi férfi és egy helyi nő ellen, akik tavaly november 3-án éjjel bántalmaztak egy pogányi férfit Pécs belvárosában. A megalapozott gyanú szerint a 22 éves sértett szórakozás közben elveszítette a mobiltelefonját, és mivel azt gondolta, hogy a háromfős társaság lopta el tőle, kérdőre vonta őket. A vita verekedéssé fajult, és a helyi fiatalok – egy 34 és egy 18 éves férfi, valamint egy 15 éves lány – több alkalommal megütötték és megrúgták a sértettet, aki több alkalommal vissza is ütött. A 22 éves férfinak a bántalmazás következtében súlyos sérülése, arccsont törése keletkezett.
A nyomozás során a rendőrök beazonosították a bejelentésben szereplő három fiatalt, és gyanúsítottként hallgatták ki őket, a sértett bántalmazását mindhárman beismerték. Az ellopottnak hitt telefont a rendőrök megtalálták, és visszaadták a tulajdonosnak.
Mivel a nyomozás során az is kiderült, hogy a verekedést a 22 éves férfi kezdeményezte, a nyomozók őt is gyanúsítottként hallgatták ki.
A négy fiatal ügyében folytatott nyomozást a Pécsi Rendőrkapitányság a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.