Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2021. November 13. 18:05, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Miniszterelnöki Kabinetiroda/Vadnai Szabolcs

Bakondi: egyre több ország vélekedik Magyarországhoz hasonlóan a határvédelemről

Bakondi: egyre több ország vélekedik Magyarországhoz hasonlóan a határvédelemről

Egyre több európai állam van hasonló állásponton a határvédelemről, mint a magyar kormány - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 csatorna péntek esti műsorában.

Bakondi György kiemelte: több országban rájöttek arra is, hogy a csoportos, erőszakkal fellépő migránsok ellen műszaki akadályrendszer nélkül nem lehet a határt őrizni.

Az EU bürokráciájától azonban sok olyan nyilatkozat elhangzik, amelyeket politikai biztatásnak tekinthetnek az utazást tervezők - tette hozzá, károsnak és veszélyesnek minősítve ezeket a "politikailag téves értékítélet alapján tett nyilatkozatokat".

A belbiztonsági főtanácsadó azt mondta, a magyar kormány a balkáni utat érintő több országgal együttműködve mindent megtesz azért, hogy a 2015-öshöz hasonló migrációs csoportok ne érjék el a magyar határt, és az EU határaitól minél távolabb meg lehessen állítani őket.

Bakondi György szerint a téli hidegben ugyan - főleg a tengeri útvonalakon - mérséklődhet a migránsok száma, az utánpótlás akár Afganisztán, akár Afrika felől "felbecsülhetetlen nagyságrendű".

A műsorban kitért a magyar-szerb együttes járőrözésre is a két ország közös határszakaszán, amelyet a határsértők távoltartásában, az embercsempészek elbizonytalanításában, illetve a helyi lakosság félelmeinek oldásában is pozitívnak értékelt.

Bakondi György megjegyezte: ha sikerül "határozottan együttműködni" Törökországgal, az rendkívüli horderejű lehet az egész EU-t érintő migrációs nyomás távoltartásában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon