Hírek
2011. Július 14. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Beváltak a kormányablakok

Az országban huszonkilenc helyen huszonkilenc ügykörrel várja az állampolgárokat januártól a kormányablakok sora.
Szabó Erika, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára a Kossuth Rádió egyik műsorában kedvezőnek minősítette az eddigi tapasztalatokat, és a visszajelzések alapján úgy látják, hogy az ügyfelek is elégedettek.
A legfontosabb cél az állampolgárok elégedettsége, a minél egyszerűbb ügyintézés – mondta a 180 percben Szabó Erika államtitkár a kormányhivatalokkal és kormányablakokkal kapcsolatban. Most abban a kísérleti időszakban vagyunk, amikor megnézzük a munkánk eredményét – fogalmazott az államtitkár. Elmondta: a mostani környezet lesz az alapja annak a fejlesztésnek, amellyel 2013 végére kiépítik a kormányablakok teljes rendszerét és megvalósítják az egyablakos ügyintézést. Ez azt jelenti, hogy az állampolgároknak nem kell majd különféle hivatalokba járniuk, ha el szeretnék intézni hatósági ügyeiket.
Szabó Erika elismerte, hogy még nem minden ügytípusban járhatnak el a kormányablakok. Jelenleg például az anyasági támogatás, a gyermekgondozási segély, vállalkozás elindítása és megszüntetése, adatváltozás, ügyfélkapu megnyitása és egyszerűsített honosítás kapcsán felmerülő ügyintézés tartozik hozzájuk.
Nagy hangsúlyt fektetnek a kormányablakok munkatársainak képzésére, hiszen több ezer emberre lesz szükség a hivatalokban. Jelenleg háromszázan dolgoznak a huszonkilenc kormányablaknál. Budapesten négy helyen, a megyeszékhelyeken és a megyei jogú városokban működik új hivatali ügyintézési hely, de a tervek szerint minden járási központban nyitnak majd kormányablakot - adta hírül a közrádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.