Hírek
2017. Augusztus 03. 07:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Brutális összegeket költöttünk havonta gyógyszerekre tavaly

Tavaly 140-150 millió receptet váltottak ki a betegek a patikákban, és havonta tízmilliárd forintot költöttek vényköteles gyógyszerekre - írta a Világgazdaság a csütörtöki számában.
Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) jelentése szerint a receptek többségét az orvosok a szív- és érrendszeri betegségekre, a diabéteszre és társbetegségeire írják fel. A top tízben vannak az emésztési problémák miatt kiváltott gyógyszerek, a neurológiai és reumatológiai betegségekre felírt fájdalomcsillapítók, valamint az asztma és a COPD (krónikus obstruktív tüdőbetegség) kezelésére szolgáló gyógyszerek is. Csak a szív- és érrendszert érintő betegségek gyógyszereire több mint 35 milliárd forintot költöttek a betegek 2016-ban.
A jelentésből az is kiderül, hogy országos átlagban a nők gyógyszerfogyasztása 29 százalékkal meghaladja a férfiakét - olvasható a Világgazdaságban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.