Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2021. Augusztus 11. 18:00, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: MTI/Vajda János

Csaknem 7,6 millió adag vakcinát szállított eddig a Pfizer Magyarországra

Csaknem 7,6 millió adag vakcinát szállított eddig a Pfizer Magyarországra

A héten megint több mint 214 ezer adag Pfizer/BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra, ezzel csaknem 7,6 millió adagra nőtt az országba szállított Comirnaty oltóanyagok mennyisége

- közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. szerdán az MTI-vel.

Azt írták: a Pfizer több mint fél éve heti rendszerességgel szállítja Magyarországra a Covid-19 elleni vakcinát, ez volt a 34. szállítmány.

A cég 2021 első negyedévében leszállított több mint 1,5 millió adag oltóanyagot, a második negyedévtől - jelentősen megnövelve a dózisok számát - több mint 4,6 millió adag, a harmadik negyedévben pedig 3,2 millió adag vakcinát szállított az országba.

A Pfizer és a BioNTech az előrejelzések szerint idén 3 milliárd adag vakcinát gyárt és szállít világszerte - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.