Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2011. Szeptember 01. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Csökkentek a forint alapú jelzáloghitelek új szerződéses értékei

Csökkentek a forint alapú jelzáloghitelek új szerződéses értékei

Idén júliusban a szezonálisan nem igazított adatok alapján a háztartások által felvett forint lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelek új szerződéses értékei csökkentek.

A nem pénzügyi vállalati forint- és eurobetétek új szerződéses értéke az előző hónap kiugró növekedése után a korábbi szintre csökkent vissza-olvasható a Magyar Nemzeti Bank honlapján.

A háztartások által felvett új forint lakáscélú hitelek átlagos hitelköltség mutatói változatlanok maradtak, míg a szabad felhasználású jelzáloghitelek esetében növekedés volt tapasztalható. A nem pénzügyi vállalati hitelek átlagos hitelköltség mutatója az 1 millió euro érték alatti forinthitelek esetében változatlan maradt, míg az 1 millió euro érték feletti forinthiteleknél csökkenés figyelhető meg. Az 1 millió euro érték alatti eurohitelek esetében az átlagos hitelköltség mutató kisebb mértékben növekedett, míg az 1 millió euro érték feletti eurohitelek átlagos hitelköltség mutatója esetén csökkenés történt.

A háztartásoknál a forint lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelek új szerződéses összértékei esetén csökkenés tapasztalható.A forint személyi hitelek új szerződéseinek értéke szintén alacsonyabb az előző hónaphoz képest. A nem pénzügyi vállalati 1 millió euro érték alatti forinthitelek tekintetében csökkenés figyelhető meg az új szerződések értékében, míg az eurohitelek új szerződéses értéke az előző hónappal azonos szinten maradt. A nem pénzügyi vállalati 1 millió euro érték feletti forinthitelek új szerződéses értékei az előző hónaphoz képest alig változtak, míg az 1 millió euro feletti eurohiteleknél az előző havi kiemelkedő növekedést követően a korábbi szintre csökkentek vissza.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hitel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés