Hírek
2017. November 30. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Decemberben kell dönteni az eváról
December 1-je és 20-a között választhatják 2018-ra az egyszerűsített vállalkozói adót (eva) a törvény hatálya alá újonnan bejelentkezők, a bejelentkezés írásban ugyanezen időpontig visszavonható.
A határidő elmulasztása esetén nincs helye igazolási kérelem előterjesztésének - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Az eva szerinti adózást többek között egyéni vállalkozók, egyéni cégek, betéti társaságok, korlátolt felelősségű társaságok, ügyvédi irodák és közkereseti társaságok választhatják. Azoknak, akik idén az eva szerint adóznak, és ezen jövőre sem kívánnak változtatni, nem kell újra bejelentkezniük.
Az egyéni vállalkozók a 17T103, a társas vállalkozások pedig a 17T203 számú adatbejelentő lapon jelentkezhetnek be az eva törvény hatálya alá. Az adatlapokat december 1-jétől lehet letölteni a NAV honlapjáról, és ügyfélkapun keresztül elektronikusan, postai úton, illetve az ügyfélszolgálatokon személyesen is be lehet nyújtani.
Ugyancsak december 20-ig, szintén a 17T103, illetve a 17T203 számú adatbejelentő lapon lehet kijelentkezni a törvény hatálya alól. Azoknak kötelező kijelentkezni, akik december 20-án nem felelnek meg az eva feltételeinek, például ha ebben az időpontban adótartozásuk lesz.
Az egyéni vállalkozók a 2018-as első járulékbevallásban nyilatkozhatnak arról is, hogy a járulékokat magasabb összegű társadalombiztosítási ellátáshoz, a minimálbér másfélszerese feletti járulékalap után fizetik meg.
A NAV a bejelentkezés elfogadásáról vagy elutasításáról, illetve a kijelentkezésről értesíti az adózókat.
Az érdeklődők a NAV honlapján részletes információkat találnak (http://www.nav.gov.hu/nav/ado/eva).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának
