Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2019. Január 07. 10:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Eddig hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait

Eddig hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait

Hét hónap alatt hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait, további 1400 ember pedig táborozni, nyaralni jutott el a segítségükkel

- közölte a központot működtető Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány kuratóriumi elnöke hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Nagy Anna kiemelte, Magyarországon körülbelül 300 ezer egyszülős családban több mint félmillió gyermek nevelkedik. Ahhoz, hogy ezek a gyerekek ugyanolyan eséllyel indulhassanak, speciális segítségre, támogatásra van szükség - hangsúlyozta.

Tudatta, a központ a gyerekprogramok mellett szülőknek szóló előadásokat, csoportbeszélgetéseket is szervez. A szakemberek munkáját hetven önkéntes segíti - fűzte hozzá.

Kitért arra is, Magyarországon öt városban, a határon túl pedig két helyszínen indítottak el egyszülős közösségeket, mert úgy vélik, az online elintézhető szolgáltatások mellett a családoknak szükségük van egy közösségre is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.