Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2014. Július 03. 12:46, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Egy héttel elhalasztják a 32. Balaton-átúszást

Egy héttel elhalasztják a 32. Balaton-átúszást

Az időjárás előreláthatólag nem kedvez a tóátúszásnak, ezért a szervezők egy héttel elhalasztják a szombatra tervezett, 32. Balaton-átúszást a Révfülöp és Balatonboglár közötti 5200 méteres távon.

A rendezők csütörtöki tájékoztatása szerint azért döntöttek a halasztás mellett, mert az időjárási előrejelzések szerint szombaton élénk délkeleti szél és legfeljebb 22 fokos vízhőmérséklet várható, ráadásul a zápor, zivatar kialakulásának is nagy az esélye.
A Pek-Snack Balaton-átúszás új időpontja így jövő szombat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.