Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2012. Március 06. 14:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Egységes menetrendet, tarifát tartalmaz az új személyszállítási törvény

Egységes menetrendet, tarifát tartalmaz az új személyszállítási törvény

Zöld utat kapott az új személyszállítási törvény, amely az előterjesztő szerint a szektorban egységes menetrendet, tarifát, kedvezményrendszert és beruházási politikát irányoz elő – írja a Magyar Hírlap.

Ma kezdődik meg a személyszállítási szolgáltatásokról szóló törvény általános vitája, és a tervek szerint le is zárul. A törvényt április elején szavazhatja meg az Országgyűlés, s az előterjesztő Nemzeti Fejlesztési Minisztérium szerint július 1-jén lépne hatályba. Tegnap az Országgyűlés gazdasági és a fenntartható fejlődés bizottsága is alkalmasnak tartotta a javaslatot az általános vitára. A törvényjavaslat egységes menetrendet, tarifát, kedvezményrendszert és fejlesztést, beruházási politikát irányoz elő a közlekedési szolgáltatók között, s rögzíti a minőségi és mennyiségi elvárásokat.

Az egyik legnagyobb újdonság, hogy az új törvény szerint minden magyar település napi három pár közösségi járatra lesz jogosult. Jelenleg a települések 15 százalékában ennél kevesebb a járatok száma. Budapest, a megyei jogú városok, valamint elővárosaik esetében egységes ár-, jegy- és bérletrendszert indítványoz az előterjesztő. Sztrájk esetén a még elégséges szolgáltatást helyi és elővárosi szinten a megrendelt szolgáltatás 66 százalékában, az országos és a regionális forgalomban ötven százalékban határozza meg. A szolgáltatók részére a megrendelőnek – állam, önkormányzatok – ki kell egyenlítenie a bevétellel nem fedezett indokolt költségeket, a közszolgáltatási szerződés időtartama pedig nem lehet kevesebb három évnél.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról