Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2012. Március 29. 14:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Eladó a reptér

Eladó a reptér

Egy csomagban, kétmilliárd forintért hirdeti meg a sármelléki repülőtér vagyonelemeit a Vectigalis Zrt.

Amely ugyanezekre az ingatlanokra és eszközökre a napokban bérleti szerződést köt a hévízi önkormányzat által újonnan alapított reptér-üzemeltető céggel – közölte szerdán az MTI megkeresésére a felszámoló.

Péter Márta elmondta: csütörtökön jelenik meg a Cégközlönyben eladásra a korábbi üzemeltetők felszámolása kapcsán a repülőtér ingatlan- és eszközvagyona. A Cape Clear Aviation (CCA) Kft. birtokában lévő utasterminál, rendőrségi épület és üzemanyagtöltő, valamint repülőtéri eszközök, továbbá az FB Airport Kft. kezében lévő cargoépület kizárólag együtt pályázható meg negyven napon belül, összesen kétmilliárd forintért.

Ezzel párhuzamosan – várhatóan néhány napon belül – a repülőtér működtetése érdekében bérleti szerződést köt a Vectigalis a meghirdetett vagyonelemekre és a hozzá tartozó jogokra a hévízi önkormányzat által múlt héten bejegyeztetett új üzemeltetővel, a Hévíz-Balaton Airport Kft.-vel.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben