Hírek
2020. Március 14. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - FOTÓ: MTI/MÓNUS MÁRTON
Elhalasztják Suhajda Szilárd és Klein Dávid tavaszi expedícióját
Elhalasztják Klein Dávid és Suhajda Szilárd Makalu-expedícióját, miután a koronavírus-járvány miatt a nepáli kormány is bejelentette, hogy a tavaszi szezonra nem ad ki mászóengedélyeket
- közölte az Eseményhorizont csapata pénteken az MTI-vel. Klein Dávid és Suhajda Szilárd a Makalu 8463 méteres csúcsát tervezték megmászni a tavaszi mászószezeonban oxigénpalack és teherhordók segítsége nélkül. A Himalájában található Makalu a Föld ötödik legmagasabb hegycsúcsa.
"Sajnálattal vesszük tudomásul, hogy áprilisban már biztosan nem indulunk expedícióra" - idézi a közlemény Klein Dávidot, aki hozzátette: bíznak abban, hogy a nyári mászószezonban még lehetőség nyílhat egy újabb nyolcezres expedícióra.
A közlemény felidézi, hogy a nepáli expedíciók felfüggesztése több száz külföldi hegymászót érint, akik kimondottan a tavaszi szezonra készültek a hideg tél és a területre jellemző, júniusban kezdődő csapadékos évszak között.
Nepál minden hegycsúcsát lezárta, köztük a Mount Everestet is a tavaszi hegymászószezonra a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozására.
Nepálban található a világ 14 legmagasabb hegycsúcsa közül nyolc, köztük a Mount Everest, amely 8850 méterrel a világ legmagasabb pontja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
