Hírek
2024. December 16. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Elismerést kapnak a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
Az Építési és Közlekedési Minisztérium döntése alapján egyszeri, kétszázezer forintos SZÉP-kártyás pénzbeli elismerésben részesülnek a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
- közölte a vasúttársaság vasárnap a honlapján.
A tájékoztatás szerint a juttatást az érintett dolgozók a jövő héten kapják meg.
A MÁV-csoportnál 332 munkavállaló dolgozott közvetlenül az árvízi terepi védekezésben, vagy irányította a terepi védekezést a helyszínen.
Azt írták, a Duna szeptemberi áradása miatt meg kellett védeni a Komárom-Esztergom vonal mentén a vasúti töltést, a táti vízügyi védművet és a H5 dunai szakaszát érintő HÉV alagutat.
Az október 22-én kihirdetett kormányhatározat előírja a Duna magyarországi szakaszán levonult árvíz elleni védekezésben részt vevők szolgálatának elismerését - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld
Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
