Hírek
2020. Október 28. 17:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy halálos balesetet okozó nőt
Két év felfüggesztett fogházra ítélt a Kecskeméti Járásbíróság előkészítő ülésen egy orgoványi nőt, aki két évvel ezelőtt elütött két, járdán sétáló férfit, akik közül az egyik belehalt sérüléseibe
- közölte a Kecskeméti Törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a nő 2018. június 11-én Orgoványon a megengedettnél gyorsabban hajtott autójával, egy útkanyarulatból átsodródott a másik oldalra, majd visszakormányozva a járművet nekiütközött egy ingatlan kerítésének. Eközben elütött két, a járdán sétáló férfit. Egyikük nekicsapódott a kerítésnek, a másikuk egy virágágyásba esett.
A baleset következtében az egyik férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházba szállítását követően meghalt.
Az ütközés során a másik férfi és az autót vezető nő is megsérült.
A vádlott elismerte bűnösségét, és lemondott a tárgyalásról.
A Kecskeméti Járásbíróság előkészítő ülésen két év - végrehajtásában öt év próbaidőre felfüggesztett - fogházra ítélte, és két évre eltiltotta a járművezetéstől az orgoványi nőt, akit halálos közúti baleset okozásával vádolnak. Az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
