Hírek
2019. Március 01. 07:11, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elzárásra ítéltek egy férfit, aki baltával ütött egy kiskutyára
Jogerősen másfél hónap elzárásra ítélt a bíróság egy férfit, aki baltával ütött egy kiskutyára, ezzel olyan súlyos sérülést okozva, hogy az állatot el kellett altatni - tájékoztatta a Nyíregyházi Törvényszék az MTI-t.
Sörös László szóvivő közleményében azt írta: a Nyíregyházi Járásbíróság szerdán gyorsított eljárásban 45 nap elzárásra ítélt egy férfit állatkínzás bűntette miatt.
Ismertette: a vádlott unokatestvérének volt egy 3 hónapos kölyökkutyája; az unokatestvér kisfia tavaly december 29-én elindult a vádlott lakásához, és utánament a kutya is. Amikor a vádlott észrevette, hogy a kutya bement az ingatlanára, felkapott egy kisbaltát és a kutya hasfalára ütött, ettől az állat hasfala szétnyílt.
A kisfiú hazavitte a kutyát, szülei értesítették az Állatbarát Alapítványt, amellyel az állatot a nyíregyházi állatkórházba vitték. Megállapították: a kiskutya súlyos sérülései miatt már nem épül fel, ezért, hogy megakadályozzák további szenvedését, elaltatták.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
