Hírek
2016. Október 06. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Embercsempészés miatt előzetesbe került egy magyar nő

Egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezett a Budai Központi Kerületi Bíróság egy magyar nőt, aki a megalapozott gyanú szerint szeptemberben több szír állampolgárt csempészett át Ausztriába
- tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-t. Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleményében ismertette: a nő tavaly szeptemberben a Keleti pályaudvarnál állapodott meg több szír állampolgárral, akiknek nem voltak határátlépésre jogosító okmányai, hogy pénzért Budapestről Bécsbe viszi őket. A gyanúsított négy külföldit csempészett át a magyar-osztrák határon.
A határ átlépése után, onnan pár kilométerre az osztrák rendőrök ellenőrizték az autókat, a nő ezt észlelve gépkocsijával megfordult és elmenekült a helyszínről.
Közölték: a rendőrség a 40 éves nőt a napokban őrizetbe vette, a X. és XVII. kerületi ügyészség pedig "vagyoni haszonszerzés végett, több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés megalapozott gyanúja miatt" indítványozta előzetes letartóztatását. A Budai Központi Kerületi Bíróság az ügyészi indítvány alapján a gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezte a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye miatt.
A végzés nem jogerős.
Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 07:27, hétfő | Belföld
Minden aradi vértanú példakép a magyarság számára
2025. Október 06. 07:25, hétfő | Belföld
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
2025. Október 06. 07:24, hétfő | Belföld
Napos-felhős, változékony őszi idő várható a héten
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: