Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2012. Február 28. 07:01, kedd | Külföld
Forrás: OrintPress

Feltehetően nem kell újabb likviditásnövelés Japánnak

Feltehetően nem kell újabb likviditásnövelés Japánnak

Úgy tűnik, a japán jegybanknak nem kell aggódnia tovább a deflációs nyomás erősödése, ill. az exportteljesítmény szignifikáns romlása miatt, amint a jen 2 éve nem látott mértékben gyengült egy hónapos időtávot tekintve.

A japán fizetőeszköz 9 havi mélypontra süllyedt számos devizával szemben. A jegybank részéről feltehetően nem lesz szükség újabb likviditásnövelésekre, és a pénzügyminisztériumnak sem kell attól tartania, mikor kell újabb intervenciót eszközölnie a japán deviza piacán - írják a Quaestor elemzői. A gyengülő jen több szempontból is pozitív üzenetet hordoz: egyrészről a világgazdasági növekedés stabilizálódását fémjelzi, másrészt növeli a japán export versenyképességét és javítja a japán növekedési kilátásokat is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:47, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: kemény lesz a válasz, ha nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják Oroszországot

Kemény választ fog adni az orosz hadsereg, ha Oroszország belsejét nagy hatótávolságú fegyverekkel támadják

2025. Október 26. 07:55, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Amerikai és orosz kormányzati illetékesek egyeztetnek szombaton az ukrajnai rendezésről

Az ukrajnai háború lezárásáról is tárgyal a Trump-adminisztráció illetékeseivel szombaton az Egyesült Államokban Kirill Dmitrijev, az orosz elnök különleges megbízottja.

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.