Hírek
2020. Október 26. 17:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Féltékenységből elvágta nagyapja torkát egy férfi, vádat emeltek ellene

Emberölés bűntette miatt vádat emeltek egy 27 éves férfi ellen, aki tavaly februárban elvágta nagyapja torkát egy parkoló autóban Budapesten - tájékoztatta a fővárosi főügyész hétfőn az MTI-t.
Ibolya Tibor közölte: a vádlott és áldozata között azért alakult ki konfliktus, mert a férfi úgy gondolta, hogy a nagyapja közeledni próbált az ő élettársához. Kapcsolatuk 2019 januárjára rendeződni látszott, ismét rendszeresen találkoztak egymással.
Tavaly február 16-án kora este az idős férfi autójában ültek a főváros XIV. kerületében, a Nagy Lajos király útján, egy áruház parkolójában. A vádlott minden különösebb előzmény nélkül egy éles eszközzel elmetszette nagyapja torkát, aki a helyszínen meghalt. Unokája elmenekült, hajtóvadászat után Esztergomban fogták el a rendőrök.
Ibolya Tibor megjegyezte: a férfi a bűncselekmény idején tudatzavarban szenvedett, ami kihathat a büntetésének mértékére is.
A letartóztatásban lévő férfi ügyében a Fővárosi Törvényszék november végére tűzött ki előkészítő ülést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.