Hírek
2016. Július 19. 07:48, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Felvételi - Az interneten ellenőrizhetők a pontszámok

A felsőoktatásba jelentkezők az e-felvételi rendszer \"jelentkezések és pontszámok\" menüpontjára kattintva láthatják az egyes helyeken számított összpontszámukat és annak részleteit - közölte az Oktatási Hivatal.
A közlemény szerint a július 12-ig beadott kérelmek és dokumentum-másolatok feldolgozása folyamatosan történik egészen a július 26-i ponthatár-megállapítás előtti napokig.
A feldolgozásnak van néhány napos átfutási ideje, tehát a felületen olvasott pontszámok esetében mindig figyelembe kell venni a dokumentumok feldolgozottságát is - tették hozzá.
Jelezték, hogy előfordulhatnak adminisztratív hibák, amikor az adott pontot igazoló minden dokumentum túl van a feldolgozáson, ám a jelentkező mégis hibás rögzítést vagy hibás pontszámítást tapasztal. Ekkor az e-felvételi felületén lehet a pontszám valamely részeredményére felülvizsgálati kérelmet kérni.
A kérelmeket július 21-ig lehet leadni legfeljebb 500 karakter terjedelmű szöveges indoklással. A kérelem benyújtható az e-felvételiben, a feldolgozás a "kérelmek" menüpontban követhető nyomon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal