Hírek
2015. December 04. 11:43, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Filmbe illő magyar zöldségesek: drog, rablás, késelés, lövés, DNS
Vádat emeltek egy vácrátóti zöldségkereskedő és rokona megkéselése ügyében
Vádat emeltek nyereségvágyból elkövetett emberölés kísérlete és rablás miatt két férfi ellen, aki a Pest Megyei Főügyészség szerint még 2009-ben megkéselt egy vácrátóti zöldségkereskedőt és rokonát, hogy pénzhez jusson - tájékoztatta a főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.
Gyugyi Csilla elmondta: a bűnügy egyik vádlottja, egy fiatal férfi 2009 őszén a budapesti nagybani piacon kereskedőként dolgozott, s mivel rendszeresen kábítószerezett, szinte állandóan pénzhiánnyal küzdött. A másik vádlottal, egy szintén fiatal férfival jó ismerősök voltak.
A sértettek, a vácrátóti zöldségkereskedő és az unokaöccse hosszú évek óta jártak ugyanerre a nagybani piacra, minden éjszaka ugyanazon az útvonalon haladtak. Mindketten ismerték a "piacos" vádlottat, gyakran beszélgettek is egymással, így a későbbi támadók tisztában voltak a zöldségkereskedő bevásárlási szokásaival, anyagi helyzetével - közölte a szóvivő.
Hozzátette: a vádlottak 2009 novemberében részletesen feltérképezték a sértettek útvonalát, majd az egyik éjszaka Vácrátóton egy útépítéseknél használatos forgalomterelő állványt helyeztek el úgy, hogy a kereskedőnek ott mindenképp meg kelljen állnia. A több mint egymillió forinttal a piacra tartó férfi meg is állt, kiszállt a teherautóból, majd közelebb ment az akadályhoz. A vádlottak ekkor símaszkkal a fejükön egyszerre támadtak rá, és ütlegelni kezdték. A kereskedő megpróbálta védeni magát, miközben segítségért kiáltott. Unokaöccse meghallotta a kiáltásokat, odarohant, és az egyik vádlottat nagy erővel megrúgta. A birkózásba torkolló támadás közben mindkét vádlott kést rántott. Egyikük hátba szúrta a kereskedőt, míg a segítségére siető rokonát a másik vádlott többször mellkason szúrta, illetve egy kézi lőfegyverrel gumilövedékkel lábon lőtte.
A támadók ezután kivették a teherautóból a pénzzel teli táskát, és a két megszúrt férfit hátrahagyva elmenekültek. A mellkason szúrt és lábon lőtt férfi életmentő műtéten esett át. A vádlottakat 2014 novemberében DNS-minta alapján sikerült azonosítani, majd elfogni.
A Pest Megyei Főügyészség mindkettőjükkel szemben fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt - fűzte hozzá Gyugyi Csilla.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
