Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2022. Február 27. 16:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Folyamatosan nyitva vannak a magyar-ukrán határátkelőhelyek

Folyamatosan nyitva vannak a magyar-ukrán határátkelőhelyek

Folyamatosan nyitva vannak a magyar-ukrán határátkelőhelyek, az átengedés folyamatos, rövidesen külön úgynevezett Segítségpontok is nyílnak, ahol a háború elől Magyarországra menekülők további segítséget kaphatnak

- közölte a kormányszóvivő vasárnap.

Szentkirályi Alexandra a közösségi oldalán azt írta, Magyarország nem akar belekeveredni ebbe a háborús konfliktusba, de minden segítséget megad az arra rászorulóknak, "hiszen mindenki a hazáját, az otthonát hagyja maga mögött ezekben a nehéz napokban".

Közölte: a gyorsabb átjutás érdekében már mind az öt magyar-ukrán határátkelőhely szünet nélkül működik.

"Miközben az Ukrajnával közös lengyel, szlovák és román határszakaszokon a belépésre akár 20-24 órát is várni kell, addig a magyar határátkelőhelyeken a reggeli adatok szerint maximum egy óra a várakozási idő" - jegyezte meg.

Hozzátette: a határátkelőhelyek közelében a karitatív szervezetekkel külön "Segítségpontokat" alakítanak ki, ezek kijelölése már zajlik és rövidesen megkezdik működésüket.

Itt nemcsak élelmiszerrel és információkkal látják el a segítséget kérőket, de a kormányhivatalok munkatársai is jelen lesznek, akik közigazgatási és szükség esetén oltással kapcsolatos ügyekben is segítenek. A segítséget kérőket igény esetén a rendőrség, illetve egyházi/karitatív önkéntesek busszal szállítják ide.

"Mindenkinek segítenie kell a háború áldozatait. Mi, magyarok első helyen Kárpátalját és az ott élő magyarokat akarjuk segíteni" - tette hozzá Szentkirályi Alexandra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.