Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2022. November 09. 11:59, szerda | Belföld
Forrás: mti

Gulyás: a kormány úgy döntött, a rendszerhasználati díj nem emelkedhet a lakossági fogyasztók számára a jövő évben sem

Gulyás: a kormány úgy döntött, a rendszerhasználati díj nem emelkedhet a lakossági fogyasztók számára a jövő évben sem

A kormány úgy döntött, extraprofitadót vet ki a kiegyenlítő szolgáltatást nyújtó erőművekre - jelentette be Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai Kormányinfón, Budapesten.

A miniszter közölte: a kormány továbbra is elkötelezett a rezsicsökkentés fenntartása mellett, aminek az egyik kulcsfontosságú eleme a rendszerhasználati díj.

A kormány úgy döntött, a rendszerhasználati díj nem emelkedhet a lakossági fogyasztók számára a jövő évben sem - mondta.

Hozzátette: ezért extraprofitadót vetnek ki a kiegyenlítő szolgáltatást nyújtó erőművekre, aminek az adókulcsa 2022-ben 13 százalék, 2023-ban pedig 10 százalék lesz, ezzel a költségvetés idén és jövőre is 40-40 milliárd forintra tesz szert.

Fotó: MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.