Hírek
2022. Szeptember 08. 11:14, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Gulyás Gergely: Maximum 18 fok lehet az állami intézmények irodáiban
A miniszterelnökséget vezető miniszter kormányinfót tart.
A kormányinfón egyebek mellett elhangzott:
- Működtetni kell az önkormányzatoknak az alapszolgáltatásokat, ha kell, vehetnek fel hitelt is, de kormányzati segítségre is van kilátás.
- A benzin- és élelmiszerárstopról a jövő héten dönt a kormány.
- Spórolni kell az állami intézményekben, 18 fok lesz az irodákban. Az otthoni munkát nem támogatják, a személyes jelenlétre szükség van az államigazgatásban. A kórházak és bentlakásos szociális intézmények kivételével 25 %-os gázcsökkentést írtak elő az állami intézményekben.
- Hatósági áras lesz a tűzifaprogramban beszerezhető fa. Ebben az esetben rönkfáról van szó, amely olcsóbb lesz, mint a Tüzépeken beszerezhető fa
- A távhőárak a lakossági fogyasztóknak nem változnak
- Támogatási program jön az energiaigényes iparágakban. A kormány kidolgoz egy programot az energiaintenzív kis- és középvállalkozások támogatására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld
Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök
A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
