Hírek
2020. November 11. 18:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyermekpornográfia miatt emelt vádat az ügyészség Körmenden
Gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat a Körmendi Járási Ügyészség egy körmendi férfi ellen, akinek számítógépén több mint ezerötszáz gyermekpornográf tartalmú képet és videót találtak
- közölte az MTI-vel szerdán a Vas Megyei Főügyészség. Simon József megyei főügyész tájékoztatása szerint a vádlott nemcsak tárolta a képeket, hanem fel is töltött kettőt egy nyilvánosan elérhető képmegosztó oldalra, így mások számára is elérhetővé tette a gyermekpornográf tartalmat.
Hozzáfűzte: a Körmendi Járási Ügyészség végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozta, illetve azt kérte a bíróságtól, hogy a vádlottat véglegesen tiltsa el bármely olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, vagy ilyen személlyel hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály
Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.
2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ásványolaj szövetség: 11,3 százalékkal nőtt a magyarországi üzemanyag-fogyasztás az első negyedévben
2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld
NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje
Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld
Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt
Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".
