Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2015. Június 06. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció

Halált okozhat a tiltott fogyasztószer

Halált okozhat a tiltott fogyasztószer

Nemzetközi riasztást adott ki egy igen veszélyes, 2,4-dinitro-fenol (röviden DNP) nevű anyag miatt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Interpol - tájékoztatott minderről az ÁNTSZ.

A közlemény szerint az anyag fogyasztó hatását régóta ismerik, de az 'már kis mennyiségben is súlyos, akár halált okozó mérgezést okoz'. Az eredetileg ipari felhasználási célú szert először 1938-ban, majd később 2003-ban ismételten betiltották.

Jelentések szerint azonban az elmúlt 2-3 évben újra észlelték a szer fogyasztását. Most egy a közelmúltban az Egyesült Királyságban történt eset miatt adtak ki riasztást a hivatalos szervek. A DNP-ről részletes tájékoztató található az ÁNTSZ honlapján - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld

Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke

Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.

2026. Május 25. 12:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: \"Rendezett és konstruktív\" egyeztetések zajlanak

\"Rendezett és konstruktív\" módon haladnak az egyeztetések az Egyesült Államok és Irán között a konfliktus lezárásáról - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.