Városlista
2025. október 7, kedd - Amália

Hírek

2016. Április 11. 08:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Három napon át ülésezik az Országgyűlés a héten

Három napon át ülésezik az Országgyűlés a héten

Hétfőtől szerdáig ülésezik az Országgyűlés a héten. A képviselők az első ülésnapon két órában interpellálhatják a kormányt,

majd a következő két napon összesen tizenkét előterjesztést vitathatnak meg, köztük az igazságügyi miniszter azon javaslatát, amely a népszavazási kezdeményezésnél lehetővé tenné a párhuzamos aláírásgyűjtést az azonos témájú kérdésekben.

A házelnök előzetes napirendi javaslata alapján a parlament ülése 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd az interpellációk hangozhatnak el.

A Ház honlapján elérhető információk alapján a fideszes Font Sándor a földművelésügyi miniszternek címzett interpellációjában arról beszél majd, hogy az ellenzék "milyen csúsztatásokkal él" az állami földprogram kritizálásakor.
Szintén a kormánypárti padsorokból a kereszténydemokrata Hollik István a tehetséggondozás területén várható programokról interpellálja az emberi erőforrások miniszterét.

Ellenzéki oldalról a Jobbik képviselői a szociális területről tesznek fel kérdéseket interpellációikban, Novák Elnök például azt kérdezi majd a miniszterelnöktől, hogy a kormánytöbbség miért szavazta le a Jobbik javaslatát a gyermekneveléshez szükséges termékek áfájának csökkentéséről.

A szocialistáktól Burány Sándor interpellációjában azt tudakolja a nemzetgazdasági minisztertől, hogy az ország elbukhatja-e a teljes adósságcsökkentést, míg az LMP-s Sallai R. Benedek arra vár választ a földművelésügyi tárcavezetőtől, hogy a kormány miért "herdálja el" a természeti értékeket. Az első ülésnap ezt követően kedden elfogadni tervezett javaslatok, például a szövetkezeti és szociális tárgyú törvénymódosítások bizottsági jelentéseinek vitáival érhet véget az esti órákban. A parlament kedden és szerdán összesen tizenkét előterjesztés általános vitájával folytatja munkáját, majd jövő hétfőn kérdésekkel és azonnali kérdésekkel fejezi be kéthetes ülését.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld

Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése

Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.

2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról

Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek

2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld

NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról

Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.

2025. Október 07. 07:29, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az alacsony adó a legjobb gazdaságpolitika