Hírek
2019. Június 28. 07:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Heves eső és viharos szél sújtotta a zempléni térséget

Heves eső és viharos szél sújtotta csütörtök délután a zempléni térséget, emiatt mintegy száz bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei katasztrófavédelmi szóvivő honlapjukon.
Dojcsák Dávid azt írta: ezúttal a tűzoltóknak nem a víz, hanem az erős szél adott munkát, amely fákat döntött ki.
Utak váltak ideiglenesen járhatatlanná, családi házak tetőszerkezete, kerítése rongálódott meg, villany- és távközlési vezetékek szakadtak le.
A legtöbb beavatkozásra Bodrogkisfaludon volt szükség, ott a gönci, az encsi, a szerencsi, a tiszaújvárosi, a cigándi, a tolcsvai, a bódvaszilasi és a sátoraljaújhelyi hivatásos tűzoltók jelenleg is dolgoznak.
Az egységek eddig több mint hetven helyszínen avatkoztak be, a károk felszámolása folyamatos - közölte a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 07:27, hétfő | Belföld
Minden aradi vértanú példakép a magyarság számára
2025. Október 06. 07:25, hétfő | Belföld
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
2025. Október 06. 07:24, hétfő | Belföld
Napos-felhős, változékony őszi idő várható a héten
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: