Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2017. Május 12. 07:31, péntek | Belföld
Forrás: mti

Hihetetlenül elképesztő bevételt várnak a Szigettől

Hihetetlenül elképesztő bevételt várnak a Szigettől

Az idén is nyereséggel számolnak a Sziget szervezői. A fesztivál bevétele hétmilliárd forint körül alakulhat, és 10 százalékos nyereséget várnak - mondta a Világgazdaságnak Kádár Tamás, a Sziget operatív vezetője.

Mint a lap pénteki számában megjelent cikkben írják, a bevétel legnagyobb része, mintegy 85 százaléka a jegyek értékesítéséből folyhat be, 10 százalékát teszik ki a szponzori bevételek, amihez jönnek még az egyéb források, az állami támogatás mértéke pedig nem éri el az 1 százalékot.

2017-ben már a 25. Szigetet rendezik meg, a jubileumi fesztivál költségvetése 6,3 milliárd forint. A tavalyi Szigetet mintegy 5,7 milliárd forintból sikerült kihozni, vagyis idén nagyjából 12 százalékkal növekednek a kiadások. A költségek körülbelül felét a programok viszik el, 40 százalékot az üzemeltetési és technikai kiadások, 10 százalékot pedig a különböző szolgáltatások - tette hozzá Kádár Tamás.

Címkék: bevétel, fesztivál, sziget

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld

Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén

Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal