Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2022. Május 19. 16:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hotelszéfet fosztott ki egy karbantartó Budapesten

Hotelszéfet fosztott ki egy karbantartó Budapesten

Kifosztott egy hotelszéfet egy karbantartó Budapesten, a belvárosi szálloda alkalmazottja a gyanú szerint mintegy 11 millió forint értékű pénzt lopott el egy vendégtől

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szerdán a police.hu oldalon.Az V. kerületi rendőrkapitányság jelentős értékre elkövetett lopás gyanúja miatt indított eljárást a 46 éves férfi ellen - írták.

A belvárosi rendőrök a munkahelyén fogták el a karbantartót, aki a gyanú szerint kinyitotta a hotel széfjét, és ellopta az ott talált 30 ezer dollárt. A rendőrség adatai szerint "a vendég szálláshelye elhagyásakor a széfben felejtette pénzét, amelyet a karbantartó május 9-én megtalált és eltulajdonított".

A gyanúsított vallomásában azt mondta, hogy elcsábult és kísértésbe esett, mert életében még nem látott ennyi pénzt.

Az V. kerületi rendőrök a férfitől 22 500 dollárt, valamint 200 ezer forintot lefoglaltak, és május 11-én átadták jogos tulajdonosának.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot